Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego

domy z Kontenerów Łódzkie

Prasóweczki

Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego – Budownictwo modułowe to coraz niezwykle popularna gałąź przemysłu. Budownictwo kontenerowe, będące jednym z rzędów budownictwa modułowego polecane jest obecnie do bliskiego i nieco taniego budowania obiektów przemysłowych, gastronomicznych, biurowych, a nawet mieszkalnych. Co znacznie, z kontenerów coraz częściej wznosi się szkoły, przedszkola, zaplecza sportowe lub też domki letniskowe. Dzieje się tak dlatego, że domy z kontenerów znajdują zastosowanie prawie w jakiejkolwiek branży, a przedsiębiorstwa z kontenerów mają z coraz popularniejszego popytu. Jeszcze jedną popularną metodą zastosowania kontenerów są pawilione handlowe i budynki socjalne.

domy z Kontenerów Biała Rawska

Domy z kontenerów – hit czy kit?

Zobacz również Wypalarnia kawy

Czyli to możliwe, aby wykonać komfortowy, praktyczny także do tego piękny budynek mieszkalny ze „stałego” kontenera? Oczywiście, że tak, zwłaszcza że nowe budownictwo, określa się surowym, zimnym rodzajem oraz naturalnymi, wręcz geometrycznymi formami. Zbudowanie wygodnego rodzie z kontenerów stanowi nie tylko możliwe, ale też coraz popularniejsze. Taki lokal stanowi nie tylko wiele tańszy w przygotowaniu, w przyrównaniu do normalnego budownictwa, lecz również określa go doskonała energooszczędność. Wygląda a na ostatnie, że domy z kontenerów są hitem idealnie zapisującym się w prowadzące trendy.

domy z Kontenerów Biała Rawska

Budownictwo modułowe – na czym polega budowa lokalu z kontenera?

Do budowy domów z kontenerów najczęściej wykorzystywane są kontenery morskie. Są one stworzone z samonośnej stalowej ramy, zrobionej z zamkniętych, walcowanych profili. Profile te są odpowiednio zabezpieczone przed korozją poprzez piaskowanie i pokrycie powłoką lakieru antykorozyjnego. Zewnętrzne ściany kontenera, sufit i podłoga przygotowane są z zmiany z blachy ocynkowanej, która usztywniana jest wzmocnieniami bocznymi, ponadto wypełnione są one produktem izolacyjnym, takim jak wełna mineralna lub płyty PUR.
domy z Kontenerów Biała Rawska

We mieszkaniach budynków z kontenerów montowane są laminowane płyty wiórowe lub płyty kartonowo-gipsowe. Elewacje z zmiany tworzy się na ostatniej jednej myśli jak w sukcesu tradycyjnego budownictwa.

domy z Kontenerów Biała Rawska

zobacz również Domy z kontenerów – nowy wymiar budownictwa modułowego

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments