Gdzie kupić francuskie wino naturalne?

Gdzie kupić francuskie wino naturalne?

Warto przeczytać

Wszystko co powinieneś wiedzieć na temat francuskiego wina naturalnego

Naturalne wina rodem z Francji to prawdziwy rarytas. Niestety, to co na pierwszy rzut oka wygląda jak produkt pochodzenia naturalnego, może być tanią podróbką. Czym zatem kierować się, chcąc zakupić francuskie wino naturalne? Po czym poznać, że ma się do czynienia z produktem pochodzenia naturalnego? Tego wszystkiego i wiele więcej dowiesz się po przeczytaniu poniższego artykułu. Wiedza ta niewątpliwie pozwoli Ci zabłysnąć podczas spotkań w gronie znajomych. Zapraszamy także do przeczytania naszych innych artykułów.

Naturalne, czy nienaturalne?

Problem w tym, że klasyfikacja win naturalnych francuskiego pochodzenia nie jest taka łatwa. Tamtejsze urzędy zakazały wprowadzania na rynek produktu z napisem „wino naturalne”, gdyż – zgodnie z realiami wytwarzania trunku – takie wina w gruncie rzeczy nie istnieją. Dlatego alkohole te, które są wytwarzane w sposób co do zasady naturalny, powinny posiadać na etykiecie napis Vin Methode Nature. W wolnym tłumaczeniu oznacza on „wino metoda naturalna”.

Gdzie kupić wino pochodzenia naturalnego?

Od razu należy podkreślić, że znalezienie francuskiego wina naturalnego na półce supermarketu lub sklepu monopolowego nie jest wcale takie łatwe. W opisach win często pojawia się opis „naturalne”, aczkolwiek mają one niewiele wspólnego z rzeczywistością. Często też pojawia się w nich stwierdzenie, że dane wino jest stworzone na podstawie składników naturalnych. Taka opinia jest jednak wyłącznie chwytem marketingowym, gdyż wiadomo, że każde wino jest wyprodukowane z naturalnych owoców winorośli…

Sklepy francuskie a wina naturalne

Inaczej jest w przypadku sklepów francuskich, których na polskim rynku jest coraz więcej. Proponują one swoim klientom sprawdzone wina z Francji, wśród których można znaleźć wiele ciekawych i utytułowanych marek. Co więcej, osoby zajmujące się obrotem takimi winami, mają bardzo duże doświadczenie w zakresie nazewnictwa produktów winiarskich. Dzięki temu mogą oni doradzić w zakresie sprzedaży właściwego rodzaju i gatunku wina.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments